מראות הנוף המפורסמים

מתוך MediaWiki
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עמוד ראשי >> מראות ונופים >> יפן למטייל | מראות הנוף המפורסמים | אתרי מורשת עולמית | פריחת הדובדבן


מפת יפן עם 3 מראות הנוף המפורסמים

3 מראות הנוף המפורסמים

אלי לנצמן


יפן ארץ מרהיבה ביופי הנוף, בעושר הטבע, וגדושה באתרים היסטוריים עתיקים, חשובים ומרהיבים הפזורים בכל רחבי הארץ. בתרבות היפנית היה מקובל להתייחס לנופים, למראות, לאתרים, ולאירועים המיוחדים והמעניינים ביותר לפי סדר חשיבותם, ולמיין אותם בקבוצות כגון "3 הגנים המפורסמים", "3 הפסטיבלים החשובים" או "5 מקדשי זן בעיר קיוטו".


אולם הקבוצה המפורסמת ביותר היא זו המציגה את 3 מראות הנוף המפורסמים הנקראת "Sankei Nihon"


3 מראות הנוף, השוכנות לחוף ים, הן:


Matsushima

מפרץ מים בחבל Tohoku, צפונית-מערבית לטוקיו. השם מעיד על אופי המקום "איי עץ האורן", במפרץ פזורים כ-260 איים קטנים עליהם גדלים עצי אורן. כתוצאה מהרוח החזקה הנושבת וממשחק גלי הים גדלים העצים בצורות יוצאות דופן ומפליאות.


בזכות השקט והשלווה שהמקום האציל הוא התאים למדיטציה ובמאה ה-13 הורה השוגון להסב את מקדש Zuiganji הבודהיסטי העתיק שנבנה במקום במאה ה-9 להיות מקדש לכת זן שתורתהמדגישה את החשיבות באווירה שלווה.


גדול משוררי ההייקו באשו אשר בקר במקום במאה ה-17 התרשם מיופי המקום המילים נעתקו מפיו כאשר כתב בהתפעלות "אתה בורא עולם, מי הוא האדם אשר יהין לתאר יופי המקום במלים?"


Amano Hashidate

"גשר לשמים", שונית חול לבן, צרה, ברוחב של 170-20 מ' ואורך של 3600 מ', החוצה את מפרץ Miyazu אשר לחוף ים יפן, צפונית לקיוטו. השונית המיוערת באלפי עצי אורן מוריקים על רקע הים הכחול, הייתה מראה מרהיב בעת העתיקה.


גדול ציירי יפן, נזיר הזן סאשו, הנציח אתר זה באחד מציוריו החשובים שצייר באחרית ימיו.


Itsukushima

"אי קדוש", הנקרא גם בשם Miyajima "אי המקדש". באתר זה נמצא אחד ממקדשי דת השינטו היפים והחשובים ביפן. האי שוכן במפרץ הירושימה, דרומית מערבית לעיר הירושימה.


המסורת מספרת כי יסוד מקדש השינטו Jinja Itsukushima היה בשנת 593 כאשר הופיעו שלושה אלי-ים וציוו על בניית מקדש במקום. ראשיתם של המבנים הנראים היום הוא בתקופת הייאן. למרות והמבנים נבנו מחדש בתקופות מאוחרות יותר, הם שמרו על סגנון בניה סימטרי שהתפתח בתקופת הייאן, שלוב של השפעה סינית ופתוח יפני. מרבית המבנים, האולמות והגלריות המחברות ביניהם, בנויים על החוף, משך הגאות נראה כאילו והמבנים, הצבועים בצבע השני, צפים על פני המים.


הסמל המרשים של המקדש, המוצב במפרץ, הוא ה"טוריי", מבנה דמוי שער המציין את קדושת המקום במסורת השינטו. ה"טוריי" הנוכחי, הבנוי מעץ ומתנשא לגובה של 16 מ', צבוע בצבע השני, שוחזר בשנת 1875 . משך שעות השפל יכול המבקר להגיע רגלי עד ל"טורי". המקדש מאכסן יצירות אמנות חשובות, והוא נבחר על ידי אונסקו כ"אתר מורשת עולמית".


ערכים נוספים במראות הנוף המפורסמים

קישורים חיצוניים